Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skoro všechny naše cestovní kanceláře nabízejí ve spolupráci s místními také dodatečné výlety, které si můžete na ostrově Samos zaplatit. Nejčastěji se setkáte s těmito:

Patmos:


Celodenní lodní výlet na nedaleký ostrov Patmos. Prohlídka přístavu Skala, návštěva  vesničky Chora, známé pro její tajemnou jeskyni Apokalypsa. tento ostrov je známý díky apoštolovi sv. Janovi, ke kterému se zde váže spousta legend. je po něm také pojemnován klášter z roku 1088 n.l..

Cena kolem 55 euro.

Turecko: 


Celodenní výlet do blízkého Orientu. Cesta do přístavu Kusadasi (Koussantassi) je dlouhá jen 18 námořních mil, klasickou lodí je to zhruba 50-90 minut. Na programu bude především antický Effesos, kde jeden ze sedmi divů světa, Artemidin chrám. Unikátní památník antického Řecka a Říma, se nachází pouze 17 km od pobřeží. Po prohlídce pak můžete nakoupit v pravém tureckém bazaru. 

Cena se ovšem pohybuje kolem 70 euro.

Okruh ostrovem:


Asi nejoblíbenější celodenní výlet autobusem po ostrově, na kterém se seznámíte s historií a památkami ostrova. Většinou se navštěvuje některá z tradičních vesniček, kde se podíváte na výrobu medu a keramiky, pravoslavný klášter, dále se zastavuje v NP Potami, kde se projdete k vodopádům, a končí se na ochutnávce vín v hlavním městě Samosu

Cena je slušná, kolem 37 euro.

Piknik:


Lodní výlet na pravé rybářské lodi s kapitánem na ostrůvek Samiopoula  pro vás bude příjemným relaxačním dnem. Zdejší nádherná pláž, slunce, křišťálově čisté moře, ale především klid a panenská příroda jsou tím pravým rájem Egejského moře. Následné občerstvení v podobě opékání masa, tzv „barbeque“ je v ceně 35 euro.

Řecký večer:


Ochutnávka řeckých jídel a vín s poslechem a tancem na řeckou hudbu. Budete přímo mezi místními.Ovšem za cenu 35 euro.