Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kokkari
Malebné letovisko patří k nejkrásnějším městečkům ostrova. Rozprostírá se přímo na pobřeží a ke koupání a vodním sportům nabízí svou krásnou dlouhou oblázkovou pláž. Tradiční taverny, restaurace s řeckou i mezinárodní kuchyní, bary, diskotéky a mnoho dalších zařízení pro pobavení a strávení volného času ve dne i v noci najdete téměř na každém kroku. také hotely jsou přímo s výhledem na moře.

ObrazekPythagorion
Dalším velmi živým a turisticky žádaným střediskem je Pythagorion na jihovýchodním pobřeží Samosu.  Hlavní tepnou života je zde nádherná promenáda okolo přístavu. Samotný Pythagorion nabízí archeologické muzeum či pozůstatky středověkého divadla. Přibližně 5 km severně od Pythagoria, v muzeu města Mytilinii, si můžete prohlédnout fosilie prehistorických živočichů. Naopak 6 km jižně, ve městě Ireon, jsou k vidění zbytky chrámu bohyně Héry.

Samos

Obrazek

Hlavní město leží v severovýchodní části ostrova v krásném zálivu, který slouží jako hlavní přístav celého Samosu. Město tvoří dvě části - staré město Vathy, které přímo dýchá pravou tradiční řeckou atmosférou, a nová část - Samos Town, kde je soustředěn veškerý ruch města. Organizovaná pláž je ve městě pouze jedna, oblázková, je však možno využívat i malé romantické plážičky, které poskytují žádané soukromí, nebo vyjet za město a navštívit další pláže ostrova, které vám nabídnou i občerstvení v plážových tavernách či vodní sporty. Z historických památek stojí za shlédnutí archeologické muzeum. Jako v každém hlavním městě je i zde spousta rozmanitých obchodů:-)

Votsalakia - Kampos

Letovisko dostalo své pojmenování podle první restaurace a hotelu vystavěného v tomto místě. Nachází se na jihozápadní části ostrova Samos. Poloha letoviska nabízí ideální místo ke koupání a také atmosféru, kterou zde dokresluje úpatí nejvyšší hory Kerkis. Téměř dvoukilometrová pláž je převážně písečná s kamínky a jen místy přechází do oblázkové. Toto místo ještě není tak obsazené turisty, takže kdo hledá příjemnou klidnou dovolenou, určitě tu bude na správném místě. Taverny jsou zde na každém kroku stejně jako služby menších obchodů se suvenýry, minimarketů, barů, restaurací a kaváren podél pláže. Nedaleko letoviska je i vyhlášená písečná pláž Psili Amos (cca 3 kilometry).